کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  دوشنبه، ۲۵ تیر‌‌ماه ۱۴۰۳ | Monday, July 15, 2024
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

  

آموزش کنترل کلاچ و نیم کلاچ

سه‌‌شنبه، ۲۳ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹:۵۷

قلق های شگفت انگیزآموزش کنترل کلاچ و نیم کلاچ در حالت عادی، سر بالایی، سرپایینی و سایر موارد رو همین الان در این مقاله کامل یاد بگیرید.

ادامه مطلب...

آموزش رانندگی

یک‌‌شنبه، ۲۱ آذر‌‌ماه ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵:۴۲

تمام افراد بعد از گذشت سنی، مجبور به اقدام برای دریافت گواهینامه می شوند. زیرا برای امرار و معاش خود، نیاز به جا به جایی و استفاده از وسایل نقلیه دارند. برای دریافت گواهینامه پایه سوم، دو امتحان از شما گرفته می شود، امتحان اول یک آزمون کتبی است که سوال هایی درباره ی قوانین راهنمایی و رانندگی از شما پرسیده می شود و امتحان دوم، یک امتحان عملی یا شهری است که تخصص شما در رانندگی سنجیده می شود و به آموزش رانندگی مربوط است. شما برای قبولی در آزمون اول، بایستی کتاب قوانین راهنمایی و رانندگی را مطالعه بفرمایید. پیشنهاد ما به شما این است که در کنار کتاب قوانین راهنمایی و رانندگی، از نمونه سوالات آیین نامه استفاده کنید. اگر به نمونه سوالات آیین نامه نیازمند بودید می توانید از نمونه سوالات آیین نامه سایت آیین تست استفاده کنید. همچنین برای قبولی در آزمون دوم یعنی آزمون رانندگی شهری، باید تمرین بسیار زیادی کنید و همچنین اطلاعات زیادی درباره آموزش رانندگی کسب کنید. در این مقاله می خواهیم تمام اطلاعات مورد نیازتان درباره ی آموزش رانندگی را در اختیارتان قرار دهیم تا آموزش رانندگی را به طور صحیح پشت سر بگذارید و در آزمون عملی یا شهری سربلند شوید.

ادامه مطلب...

نکات و ترفندهای پارک اتومبیل

یک‌‌شنبه، ۳۱ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸:۵۱

نکات و ترفندهای پارک اتومبیل

ادامه مطلب...

نحوه شروع به حرکت در رانندگی

چهارشنبه، ۱۳ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹:۲۱

نحوه شروع به حرکت در رانندگی

ادامه مطلب...

آموزش نیم کلاج یا کلاج درگیر

چهارشنبه، ۱۳ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰:۲۳

نیم کلاج تنها هنگام شروع حرکت در سر بالایی‌ها کاربرد دارد و هر زمان که ناچار شویم آغاز حرکت خود را در سر بالایی چه روبه جلو و چه روبه عقب برویم و ترس از برگشتن و پس ردن خودرو داشتیم از روش نیم کلاج یا کلاج درگیر استفاده می‌کنیم .

نیم کلاج تنها در سر بالایی می‌باشد در جایی سرازیر است در صورت انجام باعث جهش خودرو می‌گیردد. بنابراین نیم کلاج در سرازیری‌ها کاربردی ندارد.

نیم کلاج روشی است که می‌توان از آن یک جایگزین موقت و مطمئن برای ترمزها در سر بالایی‌ها باشد.

ادامه مطلب...

عکس اولین گواهینامه رانندگی سال ۱۳۰۸

شنبه، ۲۸ شهریور‌‌ماه ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶:۳۸

این گواهینامه روی کاغذی به قطع کاغذ A۳ است که در بالای آن با خط درشت نگاشته شده است کورس شوفری ایران و کمـی پایین تر با خط نازک تری عنوانی به نام تصدیق نامه روی آن درج شده است.

ادامه مطلب...

آموزش پارک دوبل

پنج‌‌شنبه، ۲۲ مرداد‌‌ماه ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳:۲۰

به پارک کردن خودرو با دنده عقب میان دو خودرو پارک دوبل گفته می‌شود.

ادامه مطلب...

افزایش لنت های تقلبی در بازار :

دوشنبه، ۰۵ مرداد‌‌ماه ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰:۵۴

رئیس انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ گفت : با وجود توافقات اخیر ، تاکنون هیچ گونه تغییر و تحولی در بازار لنت ترمز و رکود حاکم بر آن صورت نگرفته است.متاسفانه در چند ماه اخیر سیر واردات لنت ترمز، روندی صعودی داشته است .

ادامه مطلب...

آشنایی با نحوه عملکرد پمپ سوخت مکانیکی و الکتریکی

یک‌‌شنبه، ۰۴ مرداد‌‌ماه ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۰:۴۳

از آنجا که موتور خودرو نیز کارکردی شبیه به سوخت و ساز بدن ما دارد، تغذیه مناسب و صحیح آن هم اهمیت بالایی در کارکردش خواهد داشت. پمپ بنزین یکی از عوامل مهم در کارکرد موتور است. وقتی سوخت به میزان کافی به موتور نرسد یا فشار لازم برای پاشیده‌شدن توسط انژکتور‌ها را نداشته باشد، موتور خودرو هر‌ قدر هم تنظیم باشد، باز هم کارایی آن تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. امروزه با وجود انژکتوری بودن خودروها، پمپ بنزین‌های برقی جایگزین نمونه‌های مکانیکی شده‌اند.

ادامه مطلب...

آیا کیسه های هوا قابلیت خود را از دست می دهند؟

یک‌‌شنبه، ۰۴ مرداد‌‌ماه ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۳:۳۴

شاید کیسه هوا را بتوان یکی از مهم ترین سامانه های ایمنی خودرو در یک دهه اخیر دانست که توانسته اند جان انسان های بسیاری را نجات دهد. اما این سامانه هم گاهاً مشکلات خود را دارد.

ادامه مطلب...

بررسی علل و نشانه‌های خرابی لنت ترمز

اصطکاک نجات‌بخش!

یک‌‌شنبه، ۰۴ مرداد‌‌ماه ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۶:۰۵

پیش از این در سری مطالب عیب‌یابی خودرو به زبان ساده، به شرح عیوب سیستم ترمز که درصد بسیار بالایی از ایمنی یک خودرو به آن گره خورده است، پرداختیم؛ بخشی حیاتی در دستگاه پیچیده خودرو که به شما توصیه می‌کنیم همیشه ‌هنگام خرید خودرو‌ جدید، همچون وسواسی که در‌ برخی جنبه‌ها از جمله آپشن‌های داخلی، طراحی و... خرج می‌کنید، قدرت و بازده سیستم ترمز نیز به یکی از دلایل مهم شما برای انتخاب یا عدم انتخاب یک محصول بدل شود. با تمام این تفاسیر، به سراغ موضوع این شماره می‌رویم؛ آشنایی با لنت و برخی عیوب و تست‌های مرتبط با آن.

ادامه مطلب...

چه کنیم ماشینمان بیشتر عمر کند؟

سه‌‌شنبه، ۰۹ دی‌‌ماه ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۲:۴۱

به گزارش موسسه R. L. Polk خودروها در جاده به طور متوسط 10.8 سال عمر مفید دارند. میانگین سفر در هر سال حدود 24 هزار کیلومتر است. البته ماشین ها و کامیون هایی که این روزها تولید می شوند از نظر مهندسی و مواد کاربردی بسیار بهتر از چند سال قبل هستند. اما با همه اینها برخی دوست دارند استفاده بیشتری از ماشین خود داشته باشند و در ضمن، رینگ و موتور آن نیز قابل اعتماد باشد. برای اینکه ماشین 400 هزار کیلومتر بیشتر عمر کند راهکارهای ساده ای وجود دارند و با رعایت آنها می توان به نتیجه دلخواه دست پیدا کرد.

ادامه مطلب...

درباره ترکیبات مواد تشکیل دهنده لنت ترمز خودرو ها

شنبه، ۰۸ آذر‌‌ماه ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۰:۲۱

در این مقاله خیلی خلاصه درباره ترکیبات مواد تشکیل دهنده لنت ترمز خودرو صحبت می کنیم. در گذشته بیشتر لنت ترمز ها از ماده ای به نام آزبست ساخته می شدند اما همانطور که می دانید امروزه دیگر از آزبست به خاطر سرطان زا بودن آن استفاده نمی شود.

ادامه مطلب...

شرایط توقیف گواهینامه های رانندگی/ توقیف خودرو وحبس در انتظار رانندگان بی گواهینامه

پنج‌‌شنبه، ۰۶ آذر‌‌ماه ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۲:۱۷

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور شرایط توقیف گواهینامه از سوی ماموران پلیس را تشریح کرد.

ادامه مطلب...

نکات رانندگی در شرایط لغزندگی جاده و بارش برف

سه‌‌شنبه، ۲۷ آبان‌‌ماه ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۱:۵۱

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با توجه به شرایط جوی حاکم بر کشور و لغزندگی جاده ها ،نکات کاربردی رانندگی در این شرایط را به شرح ذیل عنوان و از هموطنان درخواست نمود پیش از آغاز سفر موارد ذیل را مطالعه و در هنگام رانندگی رعایت نمایند.

ادامه مطلب...

کار تسمه تایمینگ چیست؟

پنج‌‌شنبه، ۰۱ آبان‌‌ماه ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۶:۲۵

این تسمه که در قسمت داخلی، دارای دندانه های عرضی ( عاجدار) است، توسط پولی دندانه دار سر، میل لنگ به حرکت در آمده و عامل گردش پولی دندانه دار میل بادامک در قسمت سر سیلندر موتور میباشد. گردش میل بادامک نیز به نوبه خود باعث بالا و پایین رفتن سوپاپها در جایگاهشان در زمان معینی که نیاز است به محفظه احتراق موتور ،سوخت و هوا وارد شود و یا دود خارج گردد ، میشود. این زمان معین و مشخص را TIME میگویند.

ادامه مطلب...

پنچرگیری لاستیک خودرو

پنج‌‌شنبه، ۰۱ آبان‌‌ماه ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۵:۱۰

پنچر شدن، خروج هوای داخل لاستیک‏های خودرو است که ممکن است در اثر وارد شدن میخ یا یک شی تیز داخل تایر، اتفاق بیفتد. لاستیک‌هایی که بافت فولادی دارند مقاومت بیشتری دارند. بیشتر وقت‌ها پنچر شدن موجب کاهش فشار هوای داخل تایرها شده و آنها را از رینگ جدا می‌کند. میانگین عمر لاستیک‌ها معمولا ۹۶ هزار کیلومتر است ولی در برخی شرایط مانند ترمزهای شدید، رانندگی در هوای گرم، رانندگی با سرعت‌های زیاد، باشتاب زیاد شروع به حرکت کردن و رانندگی در راه‌هایی با شرایط بد کمتر می‌شود.

ادامه مطلب...

آموزش قوانین و مقررات رانندگی

پنج‌‌شنبه، ۰۱ آبان‌‌ماه ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۰:۱۰

در این قسمت هم سعی میشود علائم و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی مورد نیاز کاربران ترافیک به اختصار شرح داده شود. امیدوارم عزیزان با رعایت و احترام به قوانین و رعایت حقوق همدیگر سفرهای بی خطری داشته باشند.

ادامه مطلب...

۱/
 

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۴۰۳ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی